2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Интер Мајами сигурен дека ќе потпише договор со фудбалската суперѕвезда

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Лионел Меси може да ја продолжи кариерата во САД. Според „Тајмс”, 35-годишниот Аргентинец е блиску до преселба во Интер Мајами. Клубот од МЛС е уверен дека Меси ќе потпише договор со нив по Светското првенство во Катар и ќе им се приклучи на крајот од сезоната 2022/23 во Европа.

Мајами сака да го засили тимот со играчи кои можат да ја надополнат играта на Меси. Меѓу кандидатите се и двајца од поранешните партнери на Лео во Барса, Цеск Фабрегас и Луис Суарез.

Се очекува Меси да стане најплатениот играч во историјата на МЛС. Да потсетиме дека Дејвид Бекам е еден од косопствениците на клубот од Мајами. Забележано е дека неговото влијание може да одигра важна улога во потенцијалниот договор.

Исто така, вреди да се напомене дека Меси се чувствува удобно со локацијата на Интер бидејќи има своја резиденција во Мајами. А таму често ги поминува празниците.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Павле Трајанов предлага да се формира македонско ФБИ

Криминалот ги разорува институциите и го кочи демократскиот развој на државата. Криминалот стана вредносна категорија, а не зло со кое мораме да се справиме....

Ѓоковиќ призна: Користи ново контроверзно правило за да победи во финалето

Откако минатата година беше дури и депортиран, Новак Ѓоковиќ се врати во Австралија и го освои својот 10-ти Австралија опен, со што се израмни...

Нови мерки: Како Netflix ќе ги спречи корисниците да ја споделат својата лозинка?

Првичните извештаи и испитувања во други земји сугерираат дека напорите за одвраќање на споделувањето лозинка ќе бидат релативно благи во почетната фаза, потпирајќи се...
spot_img
spot_img
spot_img