18.2 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022

Индира Форца: Денот е 24 часа и се може да пристигне

НАЈЧИТАНО

Веднаш по објавувањето на новиот албум „Атлантис“, Индира Форца го претстави новиот сингл „Жена на титаните“, кој го придружува видеото. Минатата недела имаше одличен настап на Бихаќка, а нови планира и во Босна и Херцеговина.

По четири години, Индира Форца го издаде својот втор соло албум „Атлантис“ во дигитална форма.

„По четири години, ова е мојот втор соло албум. Со еден клик, албумот е достапен. Се поврзав со публика ширум светот. Технологијата и онлајн поврзувањето ни помогнаа да продолжиме напред. „Песната „За милион години“ е направена со снимање со камери и спојување во една емоција за време на пандемијата“, вели Левак.

Од публиката одлично беше прифатена и песната „Жена на титаните“. Индира истакнува дека ќе биде вистински летен хит.

„Песната ме опишува мене и мојот дух. Таа е пејачка на сите фестивали. Се надевам дека ќе биде вистински летен хит. Пеам дека сум жена од Балканот. Ја пеам на сите концерти, ги учам луѓето да ја пеат заедно“, вели Левак.

Повторна соработка со Борис Ѓурѓевиќ
Втората песна, која излезе порано, „Атлантис“, е продуцирана во соработка со долгогодишниот пријател и соработник од времето на групата Колонија, Борис Ѓурѓевиќ.

„Борис и јас сме повторно заедно по пет години. Работиме заедно дваесет години, се познаваме во душа. Чудни сили се случуваат. Ние сме фантастична комбинација, иако градиме самостојни кариери. Веќе почнувам со третиот албум и ќе има уште хитови“, додава Левак.

Вели дека концертот на Бихаќка бил фантастичен и дека веќе планираат нови термини за настапи во БиХ. Сака да настапува во БиХ и да комуницира со публиката, а особено се сеќава на некои од неговите големи концерти.

„Концертот на кој се сеќавам во БиХ е Зетра во времето на колонијата. Сите ми се драги. Ниту еден мој концерт не може да помине без добра енергија. Новогодишната ноќ во Мостар беше спектакуларна“.

Покрај музиката, дизајнира и мебел
„Тоа е мојата втора љубов. Можете да го видите на мојот инстаграм профил. Мебелот сега падна во втор план поради концертите. Нема запирање. Сеуште издавам станови во Истра. јас сум конкретен. Денот има 24 часа, навистина има време за се. Мојот сопруг е мојот менаџер и мој пријател. Паметен човек. Ми рече дека нема да пееш вечно и затоа ја насочивме нашата енергија и на други работи“, заклучи Индира Форца.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО