9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Имаме значителни загуби во Украина

НАЈЧИТАНО

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков,  изјави дека Русија претрпела „значителни загуби“ во Украина.

– Имаме значителни воени загуби и тоа е голема трагедија за нас – изјави Песков за Скај њуз.

Руското Министерство за одбрана на 25 март објави дека 1.351 руски војник биле убиени, а 3.825 биле ранети од почетокот на „специјалната воена операција“ во Украина.

Германскиот канцелар Олаф Шолц два дена подоцна изјави дека најверојатно се убиени најмалку 10.000 руски војници.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО