16.2 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Илхан Ќучук честиташе Илинден

НАЈЧИТАНО

Минатото е патоказ за европската иднина на новите генерации. Честит и вековит Илинден, напиша на Tвитер известувачот за Северна Македонија во Европскиот Парламент, Илхан Ќучук, по повод празникот Илинден.
Известувачот за Македонија, европратеникот Илхан Ќучук е лидер на Европските Либерали, претставник на бугарската партија ДПС.

Фото: MIA

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО