18.1 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Илон Маск на тепихот на Мет Гала со неговата мајка Маја, поранешна манекенка

НАЈЧИТАНО

За Илон Маск се зборуваше во последните неколку недели, главно во врска со купувањето на Твитер за неверојатни 44 милијарди американски долари, а вчера го привлече вниманието кога дојде на Мет Гала со својата мајка Маја, канадско-јужноафриканска манекенка.

Илон Маск се појави на јавен настан за прв пат откако го купи Твитер, во друштво на згодната мајка, 74-годишната поранешна манекенка Маја, која сака да се фали како на своите деца им правела леб со својата работа.

Секако, Муска беше прашан и од новинарите кои се неговите планови за Твитер, каде што исто така е многу активен. „Мојата цел е да го направам Твитер што е можно поинклузивен и да ги направам луѓето да се забавуваат пред се. Направете ги твитовите смешни, интересни“, вели еден од најбогатите Земјани, кој исто така го сака холивудскиот гламур. Г-ѓа Меј на настанот носеше пурпурен кадифен фустан од Диор и накит од Шопард.

А кога магазинот „Вог“ ја објави веста за неговото доаѓање на нивниот профил на Твитер, Илон одговори: „Како си?“ Илон и мама веќе неколку пати присуствуваа на гала настанот, бидејќи и двајцата сакаат да се дотеруваат и да се забавуваат. Мајка сака да каже за нејзиниот син дека тој почнал да разговара од моментот кога зборувал. Минатата година Маск приреди ексклузивна забава по Мет Гала, на која присуствуваа Лил Нас Икс, Леонардо ди Каприо, Крис Рок, Рами Малек, музичкиот магнат Скутер Браун, Нина Агдал и раперот Лил Бејби.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО