2.1 C
Ohrid
Monday, November 28, 2022

Израелците го почитуваа Ѓоковиќ: Знаете ли што јаде, каде спие и колку чини една ноќ?

НАЈЧИТАНО

Израелците ги исполнија сите барања на Новак Ѓоковиќ, а неговиот список конечно беше објавен.

Новак Ѓоковиќ спие во еден од најлуксузните хотели во Тел Авив, а станот во кој се наоѓа моментално чини 2.200 евра од ноќ.

Ѓоковиќ има огромен стан од 89 метри квадратни со панорамски поглед на отворено море и стариот град Јафа.

Станот има трпезарија, две бањи, а очекувано и бесплатен влез во спа центарот, јавуваат израелските медиуми.

Ѓоковиќ на тој начин има се што му е потребно за натпреварувачки натпревари по 80 дена. Ѓоковиќ во осминафиналето на турнирот го совлада Пабло Андухар со 6:0, 6:3 и со тоа покажа дека е подготвен и за самиот крај на сезоната.

Персоналот ги исполни сите барања од Ѓоковиќ во врска со исхраната. Така се приготвуваат намирниците и пијалоците кои најчесто ги консумира.

Новак сега има на располагање различни пијалоци од бадеми (без додаден шеќер), масло од авокадо, урми, леб без глутен, листови од кељ, различно свежо овошје и зеленчук…

Не завршува тука, па конкретно побара спанаќ, несолен и јаткасти плодови, кокосова вода и нане.

Објавено е и што вечерал по пристигнувањето во Израел. Нарачал веге плескавица, киноа, супа, зеленчук на пареа, свеж зеленчук, пица без глутен и десерт без шеќер.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО