2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Израелските воздухопловни сили утрово погодија неколку цели во Појасот Газа

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Израелските воздухопловни сили утрово погодија неколку цели во Појасот Газа, откако неколку часа претходно беше истрелана ракета врз израелската погранична област, соопшти израелската армија.

Израелската армија тврди дека при нападот се погодени „клучно место за производство на ракети” управувано од палестинската организација Хамас, која владее со Појасот Газа, како и тунел на Хамас во јужниот дел.

Палестинските милитанти синоќа, првпат по еден месец, истрелаа проектил врз Израел. Во нападот нема повредени луѓе, а не е причинета и материјална штета.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Павле Трајанов предлага да се формира македонско ФБИ

Криминалот ги разорува институциите и го кочи демократскиот развој на државата. Криминалот стана вредносна категорија, а не зло со кое мораме да се справиме....

Ѓоковиќ призна: Користи ново контроверзно правило за да победи во финалето

Откако минатата година беше дури и депортиран, Новак Ѓоковиќ се врати во Австралија и го освои својот 10-ти Австралија опен, со што се израмни...

Нови мерки: Како Netflix ќе ги спречи корисниците да ја споделат својата лозинка?

Првичните извештаи и испитувања во други земји сугерираат дека напорите за одвраќање на споделувањето лозинка ќе бидат релативно благи во почетната фаза, потпирајќи се...
spot_img
spot_img
spot_img