20.9 C
Ohrid
Thursday, August 11, 2022

ИЗЛОЖБА НА ФОТОГРАФИИ “БЛИСКИ СРЕДБИ” – ОХРИД 2022“

НАЈЧИТАНО

Синоќа во НУЦК “Григор Прличев“, беше отворена изложбата на фотографии “Блиски средби – Охрид 2022“, на фото клубот Лесковац, од Србија. На изложбата се поставени 40 фотографии од автори од просторите на екс Југославија. Овие уметнички дела се создадени во период од 11 години, колку што трае Самитот на фотографии, кој традиционално се одржува секоја година во Лесковац.

Изложбата е резултат на одличната соработка помеѓу фото клубот “Охрид“и фото клубот “Лесковац“ и е дел од културната понуда за ова лето.

 

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО