7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022

Изгрејсонце на реката Хадсон во Њујорк

НАЈЧИТАНО

Прекрасното изгрејсонце над реката Хадсон го забележа објективот на фоторепортерот на агенцијата Анадолија.

Изгрејсонцето го користеле и патките, кои се капеле во реката Хадсон.

Реката долга 507 километри тече речиси низ целата нејзина должина низ државата Њујорк, а заедно со најголемата притока Мохавк е еден од најважните водни патишта во САД.

Њујорк е најголемиот град во однос на населението во Соединетите Држави и се состои од пет метрополи на Менхетен, Бруклин, Квинс, Бронкс и Стејтен Ајленд.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО