5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Изгоре поранешна дискотека на Петроварадин

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Две лица загинаа во голем пожар во кој утрово целосно изгоре куќа во Петроварадин, Нови Сад, пренесуваат српските медиуми.

Засега не се познати идентитетот и возраста на жртвите, а се знае само дека се работи за двајца мажи. Полицијата и обвинителството вршат увид, а нешто по 08:00 часот тој улицата е повторно пуштена за сообраќај, јавува Радио 021.

Портпаролот на Итната помош д-р Зоран Круљ вели дека нивна екипа интервенирала околу 5:30 часот. Тие брзо го спречиле ширењето на пожарот на целата зграда, а потоа го изгаснале.

– На лице место се пронајдени две јагленосани тела, а тимот им помогна на жени на возраст од 67 и 43 години кои имале стресна реакција. Не се префрлени во болница, туку им била укажана помош на лице место – вели д-р Круљ.

Пожарот избувнал утринава околу 5 часот, а причината сè уште не е позната. Во тој објект, според околните жители, порано била сместена дискотеката „Кабаре авантура“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Тепачка меѓу власта и опозицијата во Српското Собрание, Вучиќ мртов ладен ги гледаше

Тотален хаос во српското Собрание следеше во попладневниот дел од расправата, кога пратениците од опозицијата, пред сѐ Двери и Заветник, се упатија кон претседателот...

Што го испишмани Бесими да го поништи покачувањето од 30 отсто?

Дали се во прашање законите или министерот за финансии и владата се повлекоа од најавата дека ќе им ги зголемат платите на вработените во...

РАБОТНА ПОСЕТА НА ХРВАТСКАТА АМБАСАДОРКА НА ОПШТИНА ОХРИД

Денес во работна посета на Општина Охрид, престојуваше амбасадорката на Република Хрватска во Македонија, Н.Е. Нивес Тигањ. Во разговор со градоначалникот Пецаков, беа разгледани...
spot_img
spot_img
spot_img