3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Извлечени се двојките во Лигата на шампионите

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Во седиштето на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) во Нион попладнево со ждрепка беа одредени двојките за осминафиналето во Лигата на шампионите.

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас со Наполи за противник го добија Ајнтрахт Франкфурт.

Во оваа фаза ќе се сретнат и ланските финалисти Реал и Ливерпул.

Двојки за осминафиналето во ЛШ:
Милан – Тотенхем
Борусија Дортмунд – Челзи
Клуб Бриж – Бенфика
Ајнтрахт Франкфурт – Наполи
Интер – Порто
Ливерпул – Реал Мадрид
ПСЖ – Баерн Минхен
Лајпциг – Манчестер сити

Првите осминафинални дуели се закажани за 14/15/21/22 февруари, реваншите ќе се играат на 7/8/14/15 март следната година.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img