27.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Избричете ги нозете – овој трик ќе се направи за неколку секунди!

НАЈЧИТАНО

Ова е мислењето на Лорен Хендерсон во TikTok, која во видеото откри супер едноставен трик и со него изненади многумина.Не само што времето на бричење е скратено за барем половина, туку и помали се исеките, вели тој.

Бричењето е една од најпопуларните форми на отстранување на влакна. Иако можеби нема да ги има долгорочните придобивки од ласерското отстранување на влакна, тоа е навистина лесно и исто така исплатливо.

Повеќето луѓе ги бричат ​​нозете многу долго и вие веќе сте ја совладале оваа рутина во тоа време. Затоа што има само еден начин за бричење, нели?

Тоа не е точно!

Видеото на корисникот на TikTok Лорен Хендерсон неодамна стана вирално – благодарение на нејзиниот трик кој лесно се бричи. Затоа што можете да го направите за 30 секунди или помалку, а Лорен исто така мисли дека има помали шанси за намалувања.

И што е финтата?
„Не кревајте го бричот додека се бричите“, вели Хендерсон, како што е прикажано на видеото – само нежно „патувајте“ горе-долу по ногата со бричот. „Буквално ми требаа пет секунди по нога наутро.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО