18.1 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Избраниците на Пеп испукаа петарда

НАЈЧИТАНО

Манчестер сити ја продолжи серијата без пораз во Премиер лигата која трае седум натпревари. Избраниците на Пеп Гвардиола денеска го совладаа Вотфорд со 5:1 во 34. коло.

Последен пат „граѓаните“ загубија во Премиер лигата на 19 февруари од Тотенхем. Оттогаш имаат пет победи и два нерешени натпревара.

Во следното премиерлигашко коло, Манчестер сити ќе се сретне со Лидс на 30 април.

По 33 одиграни кола Манчестер сити е лидер на табелата со 80 бода, Ливерпул е втор со 76 бода и натпревар помалку, трет е Челзи со 62 бода од 31 натпревар, Арсенал има 60,…

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО