18.1 C
Ohrid
Tuesday, May 24, 2022

Ибра го посети Рајола во болница, агент за поддршка и од други ѕвезди

НАЈЧИТАНО

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ ја посети менаџерката Мина Раиола во болница.

Италијански Медиасет и Газета дело Спорт објавија дека Ибра бил во болницата Сан Рафаеле во четвртокот, денот кога беше објавено дека Раиола починал.

Тој беше најблиску откако играше за Милан, додека многу други фудбалери застапувани од агентот можеа само од далечина да следат што се случува. Подоцна се покажа дека информацијата е погрешна, но ја пренесоа сите поголеми медиуми во Европа и светот.

Италијанците пишуваат и дека Раиола е во болница поради проблеми со белите дробови, а во целата ситуација се огласил и самиот агент кој ја негирал сопствената смрт. Агентот има посебен однос со Ибрахимовиќ и е еден од ретките кои успеале да го зауздаат ​​егото на шведскиот фудбалер во изминатите 20 години.

Инаку, Раиоли беше поддржан од уште еден негов играч, Марио Балотели.

Тој на социјалните мрежи напиша: „Те сакам, остани силен Мино“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО