2.9 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023

Зошто кучињата ги следат сопствениците кога одат во тоалет?

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Дали можете да одите во тоалет без вашето куче?Ако вашето куче ве следи насекаде, особено во бањата, постои причина за тоа.

Многу е веројатно дека го следи својот животински инстинкт и се однесува во склад со менталитетот на глутницата. Можно е кучето да ве следи за да заштити член од својата глутница, а покрај тоа, може да се чувствуваат ранливи кога ќе бидат надвор од видното поле.

Исто така, ако вашето куче, секогаш кога е со вас, добива влечење или задоволство, нормално е да ве следи насекаде очекувајќи го истото. Секако, можно е и едноставно да се работи за љубопитност.

Покрај тоа, без оглед на причината, бањата е исто така дел од домот на вашето куче и природно е тој да сака да знае каде сте и да ја чува неговата територија. Кучињата не знаат што е агилност, но се грижат за вашата безбедност, пишува Family handyman.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Финската полиција нема да дозволи палење на свети книги како Куранот на јавни места

Финската полиција најави дека нема да дозволи палење на свети книги како Куранот на јавни места. Според финските медиуми, кои се повикуваат на новинската агенција...

Британија по излезот од ЕУ годишно губи по 100 милијарди фунти

Брегзит ја чини Велика Британија 100 милијарди фунти годишно (околу 124 милијарди долари) поради изгубеното производство, проценуваат експертите и додаваат дека британскиот БДП би...

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ДОНАЦИЈА

„Ви благодариме од срце! 460 деца и млади без родителска грижа растат во семејство благодарение на вас“ – пишува на врамениот дрес кој Ракометната...
spot_img
spot_img
spot_img