2.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Зимски трендови: Усовршете ги модните слоеви со помош на овие трикови

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Зимската модна сезона бара топла облека во повеќе слоеви, а за таква облека треба да следите неколку правила, за да не изгледате премногу несреќно. Погледот на улиците на модните метрополи, како Париз и Копенхаген, брзо ги открива триковите за добар зимски стил.

За и во зима, кога носиме повеќе слоеви од вообичаено, целата облека убаво ни стои и оптички не нè проширува непотребно, добро е да се придржуваме до некои златни правила на модерните девојки од светските метрополи. Покрај количината и кројот на облеката, составувањето на таков изглед е вистинска мала уметност, бидејќи можеме да мешаме и различни дезени, бои и материјали кои создаваат уникатен изглед. За да изгледаме што помодерно и според најновите трендови, ги прочешлавме улиците на модните недели и составивме кратка листа на совети кои треба да се следат при облекување во палта или. прелив „кромид“.

Изберете две доминантни бои

Заборавете на стајлингот во една нијанса (монохроматски црни изгледи, овогодинешната зима конечно заврши, а во тренд се живите бои и забележливите дезени), бидејќи слоевитоста во овој случај нема да дојде до израз. Затоа, изберете две комплементарни нијанси (како сина и сива), кои ќе обезбедат повеќедимензионален изглед. Ако сакате нешто смело, изберете комбинација од портокалова и црвена или розова и црвена боја.

Не ги игнорирајте долните половини
Облечете забавни панталони, носете панталони со шари под здолништето, но изберете светли широки панталони. Интересна комбинација може да биде и фустан кој достига до под колена и фармерки – новата модна инфлуенсерка.

Текстурите се вашиот сојуз
Дебели плетива, класични фармерки, карирано здолниште, ватирана јакна, плисирана здолниште, кожени шорцеви – сето тоа ќе создаде визуелно интересен изглед. Не плашете се од текстури и интересни материјали, но внимавајте да нема премногу од се. Две такви влакна ќе бидат доволни, на пример кадифе и вештачко крзно.

Големина на облека

Горниот слој (капут или јакна) треба да биде поголем. Ова елегантно ќе го избегне изгледот на логото на Мишелин
и смирени вести, облечете ги сите слоеви што сте ги замислиле. Освен тоа, исклучително модерна е „преголемата“ крем коса.

Што е со модните додатоци?
Колку е палтото помеки, толку подобро ќе ви ги навлече нервите чантата, кои нема да можете убаво да ги соберете на рамениците, туку по телото. Затоа е уште подобро да го носите во рака – исто така е еден од забележливите трендови во последните неколку сезони и можност повторно да ја искористите вашата практична чанта.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

Покојниот крал на попот ќе го игра неговиот внук Џафар Џексон

Американскиот режисер Антоан Фуква го пронајде главниот актер за неговиот планиран филм за животот на поп ѕвездата Мајкл Џексон. Главната улога во филмот Мајкл...

Затворениците во САД ќе можат да си ја скратат казната со донирање органи

Затворениците во американската сојузна држава Масачусетс ќе можат да ги намалат затворските казни за најмалку два месеци доколку донираат коскена срж или органи. Доколку законот...
spot_img
spot_img
spot_img