5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во Турција

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во Турција пред неколку минути, јавува EМСЦ.

Земјотресот се случил во 10:38 часот по локално време, а епицентарот е регистриран во морето, на 192 километри од Измир, третиот по големина турски град.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Со остра реакција го предупреди западот, нивниот потег нема да остане без одговор

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова денеска изјави дека обидот на Западот да го конфискува рускиот имот нема да остане без...

Косово постави шест услови за формирање на ЗСО

Премиерот на Приштина, Албин Курти, денеска на седницата на Собранието во Приштина презентираше шест услови за формирање на Заедницата на српски општини (ЗСО), пренесува...

Градовите низ континентот парализирани од штрајкови, милиони луѓе на улица, доста им е од сѐ!

Низ Франција, повеќе од милион луѓе се собраа на „јавен протест“, додека во Белгија над 18.000 луѓе излегоа на улиците, а протести најавија и...
spot_img
spot_img
spot_img