25.9 C
Ohrid
Wednesday, July 6, 2022

Земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала го погоди источниот дел на Турција

НАЈЧИТАНО

Земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска источниот дел на Турција, соопштија од Европскиот медитерански сеизмолошки центар, пренесе Ројтерс.

Сеизмолошкиот центар наведува дека земјотресот бил на длабочина од два километри.

Засега нема изјави од турските власти за евентуални жртви или материјална штета.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО