25.9 C
Ohrid
Tuesday, August 9, 2022

Земјотрес со јачина од 3,3 степени според Рихтер бил почуствуван во прилепскиот регион

НАЈЧИТАНО

Земјотрес со јачина од 3,3 степени според Рихтер бил почуствуван во 15 часот и 41 мнута во Македонија во прилепскиот регион. Епицентарот на земјотресот бил на одалеченост од 99 км од Скопје, покажуваат информациите на ЕМСЦ.

Граѓани од прилепско-битолскиот регион, на социјалните мрежи пишуваат дека потресот траел неколку секунди.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО