16.1 C
Ohrid
Saturday, August 13, 2022

Земјотрес со јачина од 3.1 степен е регистриран денеска на 11 километри од градот Берово

НАЈЧИТАНО

Земјотрес со јачина од 3.1 степен е регистриран денеска на 11 километри од градот Берово.
Потресот бил на длабочина од 1 километар.

Нема информации за материјална штета.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО