9.1 C
Ohrid
Friday, December 9, 2022

Земјотрес кај Задар во Хрватска

НАЈЧИТАНО

Утрово, 23.11.2022 година, во 06.50 часот, сеизмографи на Сеизмолошката служба на Република Хрватска забележаа слаб земјотрес со епицентар на 8 километри источно од Задар, во близина на градот Црно.

Земјотресот бил со јачина од 2,6 степени според Рихтеровата скала, а интензитетот во епицентарот бил III степен според ЕМС, извести Сеизмолошката служба.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО