2.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Земјотрес е регистриран во Босна и Херцеговина

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Според податоците на Федералниот хидрометеоролошки завод на БиХ, земјотрес е регистриран во Босна и Херцеговина.

Според податоците на ФХМЗ, земјотресот бил со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала во областа Столац.

Земјотресот е регистриран и во ЕМСЦ.

„Утрово, 12 јануари 2023 година, во 8:28 часот, сеизмографи на Сеизмолошката служба на Република Хрватска забележаа умерен земјотрес со епицентар на 22 километри југоисточно од Метковиќ, во близина на Столац (БиХ). Земјотресот бил со јачина од 3,4 степени според Рихтеровата скала, а интензитетот во епицентарот бил V (петти) степен од ЕМС скалата“, извести Сеизмолошката служба на Република Хрватска.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

Покојниот крал на попот ќе го игра неговиот внук Џафар Џексон

Американскиот режисер Антоан Фуква го пронајде главниот актер за неговиот планиран филм за животот на поп ѕвездата Мајкл Џексон. Главната улога во филмот Мајкл...

Затворениците во САД ќе можат да си ја скратат казната со донирање органи

Затворениците во американската сојузна држава Масачусетс ќе можат да ги намалат затворските казни за најмалку два месеци доколку донираат коскена срж или органи. Доколку законот...
spot_img
spot_img
spot_img