16.2 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Земјотрес го потресе северниот дел на Босна и Херцеговина

НАЈЧИТАНО

Земјотрес со јачина од 3,1 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди северниот дел на Босна и Херцеговина.

Според податоците на EMSC, епицентарот на земјотресот е на 18 километри северно од Бања Лука, а се случил на длабочина од два километри.

Граѓаните велат дека почувствувале брзо и благо тресење кое траело околу 10 секунди.

Земјотресот бил почувствуван и во околните градови.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО