2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

Земјотрес ги разбуди жителите на Валандово

НАЈЧИТАНО

Земјотрес со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала утринава беше почувствуван од населението во Валандово и околината.

Како што информира Сеизмолошката опсерваторија, земјотресот кој потекнува од епицентрално подрачје Валандово, е регистриран во 6:44 часот на 120 километри југоисточно од Скопје со Рихтерова локална магнитуда ML2.2 и интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО