25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Зеленски се надева да ги извлече луѓето заробени во „Азовстал“

НАЈЧИТАНО

За денеска е планирана операција за извлекување на цивили од фабриката „Азовстал“, соопшти кабинетот на претседателот на Украина, Володимир Зеленски.

Како што објавија западни медиуми, Украина се надева дека денеска ќе ги евакуира цивилите кои се наоѓаат заедно со украинските борци во огромната фабрика за челик „Азовстал“ во градот Мариупол.

Засега не се соопштени други детали.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО