4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Зеленски побара „пропагандните“ радиодифузери да не останат на европско тло

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска ја повика Европска Унија да ги забрани сите руски државни телевизиски канали и „пропагандисти“.

Зеленски,преку видеообраќање на Конференцијата Форум 2000, што се одржува во Прага, истакна дека „не треба ниту еден руски пропаганден радиодифузер да остане на територијата на ЕУ“.

– Не треба да се дозволи ниту еден руски државен телевизиски канал да работи на територијата на ЕУ – посочи Зеленски.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Банките имаат долги списоци на одземен имот за продажба

Имоти на компании во стечај, производни погони, хотели, ресторани, машини опрема, станови, куќи, како и удели на поединци во компании, па се до кранови, маски и...

Ѝ испратил лажна банкарска сметка за уплата

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.Т.С.(21) од Велика Британија, правно лице од Велика Британија и A.A.A.(44) од Велика Британија, поради постоење основи на...

Како популарниот Чет-бот би го решил спорот меѓу Македонија и Бугарија?

Македонци ѝ поставија прашање на интернет платформата Чет-ГПТ(Chat GPT), оперирана од најсофистигирана програма за вештачка интелигенција, како да се реши спорот меѓу Бугарија и Македонија. ChatGPT (Chat...
spot_img
spot_img
spot_img