4.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Зеленски за хеликоптерската несреќа: Страшна трагедија

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја нарече хеликоптерската несреќа во средата во Бровари „страшна трагедија“.

Зеленски потврди дека во несреќата загинале министерот за внатрешни работи Денис Монастирски, првиот заменик министер Евгениј Јенин и државниот секретар Јуриј Лубковичис.

Тој рече дека им наредил на украинските безбедносни служби „да ги откријат сите околности“ на инцидентот.

Претставниците на Министерството за внатрешни работи беа „вистински патриоти на Украина“, рече тој.

„Нека почиваат во мир! Нека почиваат во мир сите оние чии животи беа одземени во ова темно утро“, додаде тој.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

Покојниот крал на попот ќе го игра неговиот внук Џафар Џексон

Американскиот режисер Антоан Фуква го пронајде главниот актер за неговиот планиран филм за животот на поп ѕвездата Мајкл Џексон. Главната улога во филмот Мајкл...

Затворениците во САД ќе можат да си ја скратат казната со донирање органи

Затворениците во американската сојузна држава Масачусетс ќе можат да ги намалат затворските казни за најмалку два месеци доколку донираат коскена срж или органи. Доколку законот...
spot_img
spot_img
spot_img