16.9 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022

Зеленски: Битката за Северодоњецк е една од најтешките во војната со Русија

НАЈЧИТАНО

Претседателот на Украина Володимир Зеленски оцени дека судбината на Донбас се решава во битката за Северодоњецк.

Зеленски во видеообраќање рече дека битката за Северодоњецк е една од најтешките во војната со Русија.
– Северодоњецк останува епицентарот на конфликтот во Донбас – нагласи Зеленски.

Според последните информации, руските сили контролираат поголем дел од градот, а особено жестоки борби се водат во индустриската зона на Северодоњецк.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО