7.6 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022

Зеленски: „Бидете порешителни“

НАЈЧИТАНО

Агенцијата NEXTA сподели видео на Твитер, кое претходно на својот Телеграм канал го објави украинскиот претседател Володимир Зеленски.„Со купување на руска нафта и гас, вие го финансирате убивањето на Украинците. Бидете поодлучни. Доволно е да се нахрани руската воена машина“, пишува тој покрај видеото објавено од NEXTA.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО