20.9 C
Ohrid
Tuesday, May 17, 2022

Зеленски: Ако нас не нема, ќе се удри врз балтичките земји

НАЈЧИТАНО

Украинскиот претседател Володомир Зеленски денеска го повика Западот да ја зголеми воената помош за Украина.

– Ако немате моќ да го затворите небото, тогаш дадете ни авиони. Ако нас не нема повеќе, не дај Боже, тогаш следни ќе бидат Летонија, Литванија, Естонија – рече тој и додаде: „верувајте ми“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО