5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Зегин обезбеди награди – вредносни ваучери од 12.000 денари за сите 55 среќници кои го фатија светиот крст

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Компанијата Зегин и оваа година, во духот на хуманоста и сплотеноста, ја поддржа централната манифестација на црковно-народната манифестација Богојавление Водици во Скопје, како и останатите манифестации ширум земјата. Зегин обезбеди награди – вредносни ваучери од 12.000 денари за сите 55 среќници кои го фатија светиот крст. Компанијата подели и 4.500 маички за сите пријавени учесници.

Се верува дека оној кој ќе го фати Светиот крст ќе го следи благослов и среќа во текот на целата година. Фаќањето на крстот значи соединување на човекот со Христа, а се верува дека со положувањето на крстот водите се осветуваат и стануваат лековити.

Со овој гест Зегин уште еднаш покажа дека е вистински пример за општествено одговорна компанија која постојано вложува во својата средина и во општеството.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Тепачка меѓу власта и опозицијата во Српското Собрание, Вучиќ мртов ладен ги гледаше

Тотален хаос во српското Собрание следеше во попладневниот дел од расправата, кога пратениците од опозицијата, пред сѐ Двери и Заветник, се упатија кон претседателот...

Што го испишмани Бесими да го поништи покачувањето од 30 отсто?

Дали се во прашање законите или министерот за финансии и владата се повлекоа од најавата дека ќе им ги зголемат платите на вработените во...

РАБОТНА ПОСЕТА НА ХРВАТСКАТА АМБАСАДОРКА НА ОПШТИНА ОХРИД

Денес во работна посета на Општина Охрид, престојуваше амбасадорката на Република Хрватска во Македонија, Н.Е. Нивес Тигањ. Во разговор со градоначалникот Пецаков, беа разгледани...
spot_img
spot_img
spot_img