2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

Здрава алтернатива за нездравите индустриски грицки

НАЈЧИТАНО

Ако сакате да ја збогатите вашата домашна здрава исхрана, засилете ја и со здрави домашни грицки, овие крцкави чипсови од јаболка треба да бидат на врвот на вашата листа. Да научите како да направите печен чипс од јаболка е одличен начин да заштедите пари, да ја намалите консумацијата на индустриските нездрави грицки и да направите вашата куќа да мириса какјо циметен рај.
Впрочем, есента е баш вистинско време да ги донесете дома своите омилени јаболка од пазар и да ги направите сите омилени десерти и грицки од јаболка, вклучително и овие крцкави чипсови.

Тие се лесни, слатки, а загреаниот вкус на цимет совршено се комбинира со деликатната сладост на јаболкото.

Рецептот побарајте го на порталот „Арт кујна“.

Фото: https://plantbasedonabudget.com/

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО