2.9 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023

За хрватската венчавка помеѓу Хана Хуљиќ и Петар Грашо не престанува да се зборува

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

За хрватската венчавка помеѓу Хана Хуљиќ и Петар Грашо не престанува да се зборува.

Бројни корисници на социјалните мрежи ги пофалија младенците и им посакаа среќа, но имаше и такви кои пишуваа дека им е жал за пејачката Даниела Мартиновиќ, со која Грашо беше 24 години.

 

 

„Најмногу ми е жал за кутрата Даниела“, напишала една следбеничка под фотографијата на која Грашо и Хана позираат со легендарниот кошаркар Дино Раѓа и неговата сопруга Викторија.

„А зошто? Таа си замина од него“, напишал Раѓа, кој инаку беше и еден од тројцата кумови на Грашо на венчавката.

 

„Ти и Вики сте ми 100 пати подобар пар“, гласи уште еден од коментарите на кои Раѓа одлучил да одговори.

„Супер пар се“, порачал Дино.

Да потсетиме, хрватските портали открија дека Даниела за време на венчавката на својот поранешен партнер, која се одржувала во Сплит, исто така била на венчавка, каде што ги забавувала гостите, но во Загреб.

Имено, Даниела ги забавувала гостите на свадба што се одржувала во загрепската „Еспленада“.

ФОТО: Инстаграм/Твитер

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Актерот Алек Болдвин е обвинет за убиство од небрежност

Обвинителството на Првиот судски округ на американската сојузна држава Ново Мексико денеска официјално ќе поднесе кривична пријава за убиство од небрежност против холивудскиот глумец...

Алијанса ќе влезе со 3 ресори, Алтернатива нема да излезе, ДУИ ќе накриви капа

Алијанса на Албанците (АА) најверојатно ќе добие три министерства во владата на Димитар Ковачевски, брифираат извори од оваа партија. Ресорите правда и здравство наводно...

Вознемирувачки сцени од Зеница: Риека Босна „крвава“

Зеничани утрово се разбудиле од вознемирувачка глетка - реката Босна поцрвенела „како крв“. Сафет Кубат од Зеница утрово ја снимал реката Босна, земал мостри и...
spot_img
spot_img
spot_img