20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022

За влез во Табановце се чека 1 час, на Богородица утрово се чека 40 минути

НАЈЧИТАНО

На ГП „Табановце“ изутринава времето на чекање за влез во државата е околу еден час, а на ГП „Богородица“ за излез од државата се чека околу 40 минути, информира АМСМ..

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО