27.9 C
Ohrid
Friday, August 19, 2022

Заљубениот Џејсон Момоа го прослави својот 43 роденден

НАЈЧИТАНО

Познатиот холивудски актер Џејсон Момоа на 1 август го прослави својот 43-ти роденден. Сем вели дека ова е една од најдобрите години во неговиот живот.

Во Холивуд Џејсон Момоа никогаш не бил попопуларен, улогите му се нудат практично сами. Џејсон, кој е роден на Хаваи, бил среќен 16 години со Лиза Бонет (54), поранешната сопруга на пејачот Лени Кравиц (58). Џејсон и Лиза имаат две деца заедно, синот Накоа-Волф (13) и ќерката Лола Момоа (15). Лиза има и ќерка Зои Кравиц (33) од бракот со Лени. Гласините за проблеми во врската се појавија веќе на почетокот на 2022 година, но двете ѕвезди решија да му дадат уште една шанса на својот брак. Но, сепак не им успеало и конечно решиле да се разделат.

Еиза ГонзалесФото : Profimedia – Еиза Гонзалес го освои срцето на Џејсон Момоа.
Шармантниот Џејсон не остана долго самец, бидејќи се заљуби во колешката Еиза Гонзалес (33), која е десет години помлада од него, која ја запозна на снимањето на новиот филм од франшизата Fast and Furious. Па, по неколку месеци, парот раскина. Веројатно затоа што Еиза требало да го притиска Џејсон да ја запознае со детето, но тој самиот бил на мислење дека е прерано за такво нешто. И кога сите помислија дека нивната љубов е неповратно завршена, фотографите ги фатија на романтично возење низ Мајами. Набргу по објавувањето на фотографиите тие потврдија дека повторно се пар.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО