16.9 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022

Захарова ги предупреди странците во украинската војска

НАЈЧИТАНО

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова денеска изјави дека смртните казни што им се изречени на странски борци во самопрогласената Доњецка Народна Република (ДНР) се „јасен пример за другите платеници кои се борат за Украина“.

– Толку остра казна е јасен пример за сите други платеници кои се борат на страната на украинските неонацисти или само имаат намера да им се придружат, бидејќи ова е злосторство против цивилното население во Донбас – нагласи Захарова.

Судот во ДНР осуди на смрт двајца Британци и еден Мароканец кои се бореле на украинската страна, под обвинение дека се платеници

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО