2.1 C
Ohrid
Monday, November 28, 2022

Започнува процесот против Шакира за даночно затајување

НАЈЧИТАНО

Во Барселона почнува прелиминарното рочиште против пејачката Шакира за шест кривични дела против даночно затајување, наводно извршени во периодот од 2012 до 2014 година.

Во јули пејачката го одби договорот, а обвинителството во Барселона бара осум години и два месеци затвор и парична казна од 23,8 милиони евра за измама од 14,5 милиони евра, преправајќи се дека не е во Шпанија, пишува шпанската државна телевизија ТВЕ.

Шакира веќе вратила 14,5 милиони евра и уште три милиони камата.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО