26.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Започна најубавиот период во животот на Пост Малон

НАЈЧИТАНО

Американскиот рапер Пост Мелоун и неговата вереница го прославија раѓањето на своето прво дете. Ќерка, чие име не е познато, се расплака на светот минатиот месец.

26-годишната музичка ѕвезда со вистинско име Остин Ричард Пост ја сподели добрата вест за време на настапот во една епизода на Хауард Стерн. На водителот и рекол дека го бакнал своето девојче пред неодамна да отиде во студиото за снимање. Така тој откри дека станал татко.

„И тоа се случи тивко… Не знаевме дека имаш ќерка, нели? забележа водачот Хауард Стерн. Пост Мелоун одговори потврдно.

Минатиот месец, пејачот зборуваше за американскиот народ за неговиот ентузијазам за дете во движење. „Возбуден сум поради ова следно поглавје во мојот живот. Отсекогаш сум бил тажен, но сега сум среќен, најсреќен што некогаш сум бил. Време е да се грижам за моето тело, семејството и пријателите и да шириме што повеќе љубов секој ден“.

Во интервју за Apple Music 1, Пост Мелоун рече дека сонувал за татковство уште од дете.

Во емисијата на Хауард Стерн, сепак, тој изјави дека неговата долгогодишна девојка, чиј идентитет внимателно го штити, сега е негова свршеница. Тој ја крие својата романса од љубопитните очи на јавноста.

Добрата вест доаѓа веднаш откако пејачот ја најави претстојната турнеја за неговиот нов албум Twelve Carat Toothache, кој беше објавен на 3-ти јуни. Тој го создаде својот четврти студиски албум за време на пандемијата на Ковид-19.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО