4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Запленети се над 2.000 литри нафта, уапсени двајца романски државјани

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Инспекторите на Даночната полиција пронашле и заплениле 2.200 литри нафтени деривати, без доказ за потекло, соопшти Даночната управа.

Нафтените деривати биле пронајдени и одземени додека двајца романски државјани ги префрлале од бродот на чамци на реката Дунав.

Против двајцата осомничени е поднесена кривична пријава и одредена им е мерка притвор во траење до 30 дена.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Банките имаат долги списоци на одземен имот за продажба

Имоти на компании во стечај, производни погони, хотели, ресторани, машини опрема, станови, куќи, како и удели на поединци во компании, па се до кранови, маски и...

Ѝ испратил лажна банкарска сметка за уплата

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.Т.С.(21) од Велика Британија, правно лице од Велика Британија и A.A.A.(44) од Велика Британија, поради постоење основи на...

Како популарниот Чет-бот би го решил спорот меѓу Македонија и Бугарија?

Македонци ѝ поставија прашање на интернет платформата Чет-ГПТ(Chat GPT), оперирана од најсофистигирана програма за вештачка интелигенција, како да се реши спорот меѓу Бугарија и Македонија. ChatGPT (Chat...
spot_img
spot_img
spot_img