2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

Запленети се марихуана, хероин, амфеатамин, прашкаста материја…

НАЈЧИТАНО

Во текот на денешната полициска акција на територијата на цела држава приведени се над 20 лица, против кои по документирање на случаите ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

При претреси извршени во домови и други простории на над 20 локации во државата беа пронајдени и одземени поголема количина марихуана, стебла канабис, 22 пакувања со хероин, амфетамин, прашкаста материја, грутчеста материја, предмети со остатоци од прашкаста материја, парични средства, две дробилки, три ваги, 29 куршуми од кои 25 со калибар 7,62 х 39 мм и четири куршуми со калибар 38 специјал, a на подрачјето на ОВР Гевгелија беше пронајдена и импровизирана лабораторија за производство на канабис.

Како што соопшти портпаролот на МВР, Сузана Прањиќ Талевска, на подрачјето на ОВР Гевгелија е пронајдена и импровизирана лабораторија за производство на канабис.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО