9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Запленети се кокаин и мариухана, се апсат дилери

НАЈЧИТАНО

Во голема полициска акција која почнала утрово и сѐ уште трае на повеќе локации во скопско, меѓу кои, Арачиново, Нерези, Радуша и други, запленет е коакин и марихуана, а се апсат и нарко дилери организирани во криминални групи.

Од МВР потврдија дека во тек е акција, а детали најавуваат по завршувањето.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО