4.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Заклучени патници во коридорот на аеродромот во Лондон, го пропуштиле летот за Загреб

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Неколку патници на „Рајанер“ го пропуштија својот лет минатата недела откако беа затворени во коридор без прозорци на аеродромот.

Летот од лондонски Станстед до Загреб полетал без 23 патници откако двете страни од патеката биле заклучени, при што патниците биле заробени внатре, јавува N1 Загреб.

Портпаролот на Ryanair за британскиот Insider изјавил дека имало „човечка грешка“ поради која патниците не можеле „да излезат од вратата“ и за жал го пропуштиле летот.

Девина Равал, една од патниците која рече дека е заробена во ходникот, изјави за MyLondon дека се чувствува како да ја „држат како заложник“.

Луѓето удираа по ѕидовите и повикуваа на помош, истакна таа.

„Децата плачеа и целото место стана навистина клаустрофобично. Се плашам да помислам што би се случило ако некој има срцев удар или нешто слично“.

По околу половина час, еден од патниците го вклучил алармот за пожар, предупредувајќи член на персоналот кој ги прашал што прават во ходникот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Испораката на Украина со ракети со долг дострел нема да ги промени воените цели на Русија

Дури и ако земјите и дадоа на Украина ракети со долг дострел, тоа нема да ги промени воените цели на Русија, изјави портпаролот на...

Што сакаш да кажеш, не можеш да стоиш на една нога 10 секунди?

Бразилските научници сугерираат дека овој едноставен тест за рамнотежа од 10 секунди треба да стане дел од рутинскиот здравствен преглед за постарите возрасни лица. Според...

Папата на миса во Конго: Положете го оружјето, прегрнете ја милоста

Папата ја започна проповедта изразувајќи ја својата радост што конечно може да дојде во таа земја и да биде меѓу народот на Конго, објави...
spot_img
spot_img
spot_img