7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022

Закана за лидерот на босанските Срби на Твитер

НАЈЧИТАНО

На Твитер се појави видео, на кое маж со маскирано лице го поставува прашањето: Кој ќе го убие Милорад Додик за милион евра?

Видеото набргу стана вирално, но потоа беше избришано, по реакција на Министерството за внатрешни работи на Република Српска.

Оттаму информираат дека отвориле истрага за случајот, иако не се сигурни дали неиндефикуваниот маж имал сериозни намери.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО