20.9 C
Ohrid
Thursday, August 11, 2022

Загинаа 18 лица во близина на Одеса

НАЈЧИТАНО

Најмалку 18 лица загинаа во воздушен напад врз воена база во близина на пристанишниот град Одеса на Црното Море во Украина, соопшти локалната администрација.

„Осумнаесет лица загинаа – осум мажи и 10 жени. Во моментов сè уште копаме низ урнатините“, се вели во соопштението на регионалната администрација на Одеса, објавено на Фејсбук.

Во соопштението се прецизира дека во нападот било погодено селото Липетск, во областа Подолск.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО