4.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Заврши потрагата по исчезнатото лице Фадил Брао од Охрид,беживотното тело пронајдено во реон на село Расино

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Потрагата по исчезнатиот охриѓанец Фадил Брао заврши утрово во 6 часот , кога група ловци во реонот на село Расино охридско , случајно го пронашле возилото и мртвото тело на охриѓанецот Фадил Брао.По сега веќе починатиот Фадил Брао интензивно се трагаше една недела,а во текот на вчерашниот ден реонот над Општина Охрид и Општина Ресен беше пребаруван и од страна на хилихоптерското одделение на МВР.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Од поранешната федерација лани примила повеќе од 100.000 работници

Хрватска во 2022 година ја надминала бројката од 100.000 работни дозволи за странски работници. Повеќето од нив се работници од соседните земји Босна и...

Кои функционери ќе се поклонат пред гробот на Гоце Делчев

Во чест на 151-годишнина од раѓањето на великанот на македонското револуционерно дело и државност Гоце Делчев, в сабота повеќе делегации ќе положат цвеќе во...

ЕСЧП на 16 февруари ќе ја објави одлуката за повлекувањето на аболицијата на поранешниот претседател Ѓорге Иванов за поранешни функционери и други лица кои...

Европскиот суд за човекови права во Стразбур (ЕСЧП) на 16 февруари ќе ја објави одлуката за повлекувањето на аболицијата на поранешниот претседател Ѓорге Иванов...
spot_img
spot_img
spot_img