27.9 C
Ohrid
Friday, August 19, 2022

Заборавете на апостолките, овие летни чевли се најновата модна опсесија

НАЈЧИТАНО

Вистинска модна опсесија: откријте ги најпопуларните стилови на младиот бренд за обувки од Фиренца кој ги освои моделите и инфлуенсерите.

Ги видовме насекаде, а сè уште се појавуваат во летните изгледи неодамна објавени од моделите и инфлуенсерите на Инстаграм.

Чевлите Gia Borghini станаа модна опсесија, тоа не може да се негира. Добрата вест е дека тоа е италијански бренд на талентиран млад дизајнер кој го става зајакнувањето на жените во центарот.

Зад овие чевли стои талентираната дизајнерка на чевли од Фиренца Барбара Боргини, а името Гиа Борџини е почит на нејзината ќерка Гиневра која и е главен извор на инспирација. Кои се моделите кои и донесоа успех и одобрување на многу моќни и познати жени?

Кога ги видовме нејзините иконски чизми Perni 07 пред неколку месеци, веднаш го препознавме потенцијалот на овој минималистички бренд кој ги става жените и нивната природна убавина во центарот на вниманието. Овде нема потреба од кристали, сјај или други украсни елементи за привлекување внимание: се цени органската форма и чистата силуета, кои стануваат победничка карактеристика на брендот (покрај тоа што можат да се совпаднат со сè благодарение на користените неутрални нијанси ).

Чевлите од Фиренца веќе се најдоа на нашата листа на најпосакувани чевли во моментот меѓу љубителите на чевли, а неодамна станаа многу популарни на социјалните мрежи, видени на нозете на жените како Кјара Ферањи, Ешли Греам, Пернил Теисбек и Рози Хантингтон. – Вајтли. Гиа Борџини дури воспостави и работен однос со нив: всушност, тие се ко-ѕвезди во нивните успешни капсулни колекции. Три различни жени стојат зад брендот кој се фокусира на женската душа и нејзината прекрасна сложеност.

Покрај кожените чизми со гумен ѓон ton sur ton (кои се достапни во текот на целата година), брендот се фокусираше на серија навистина интересни сандали со дебел ѓон: апостолки и апостолки кои потсетуваат на модата од 90-тите. Овие решенија се опремени со „меко“ перниче кое ве повикува да ги носите од утро до вечер, па всушност се меки како облак.

За оние кои бараат поминималистичко решение, тука се чевлите на Gia Borghini со потпетици или разгорени сандали и апостолки со потпетици. Барбара Борџини на тој начин создаде капсулна колекција чевли која станува незаменлива за (не само) минималистички стилски комбинации.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО