5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Жител од струшкото село Ливада е осомничен дека со огнено оружје убил седум кучиња-скитници на улица „Владо Малески“

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

М.З. (62) од струшкото село Ливада е осомничен дека со огнено оружје убил седум кучиња-скитници на улица „Владо Малески“ во Струга.
Со него бил извршен службен разговор во Надворешната канцеларија за криминалистички работи во Струга. Од него била одземена ловечка пушка сачмарка калибар 16 мм.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава по член 233 од Кривичниот законик, се вели во соопштението на СВР Струга.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Тепачка меѓу власта и опозицијата во Српското Собрание, Вучиќ мртов ладен ги гледаше

Тотален хаос во српското Собрание следеше во попладневниот дел од расправата, кога пратениците од опозицијата, пред сѐ Двери и Заветник, се упатија кон претседателот...

Што го испишмани Бесими да го поништи покачувањето од 30 отсто?

Дали се во прашање законите или министерот за финансии и владата се повлекоа од најавата дека ќе им ги зголемат платите на вработените во...

РАБОТНА ПОСЕТА НА ХРВАТСКАТА АМБАСАДОРКА НА ОПШТИНА ОХРИД

Денес во работна посета на Општина Охрид, престојуваше амбасадорката на Република Хрватска во Македонија, Н.Е. Нивес Тигањ. Во разговор со градоначалникот Пецаков, беа разгледани...
spot_img
spot_img
spot_img