22.9 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022

Жителите на Киев подготвуваат „добредојде“ за Русите

НАЈЧИТАНО

Жителите на Киев, главно доброволци, ја организираат својата одбрана и ќе се обидат да им се спротивстават на руските војници. Покрај патиштата во Киев се појавија билборди на руски јазик: „Руски војници, ебам ти“, „Не станувајте убијци“, „Дојди дома“.Зад барикадите поставени за неколку дена, жителите на главниот град на Украина во понеделникот уверуваа дека „ќе му одржат лекција на непријателот“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО