9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Животот го загуби 71 годишен жител на Македонски Брод

НАЈЧИТАНО

Возач загина во сообраќајната несреќа што се случи денеска на патниот правец село Ропотово – Прилеп.

Како што информираат од МВР, во полициската станица во Прилеп денеска околу 11:40 часот било пријавено дека на регионален патен правец с.Ропотово-Прилеп се случила сообраќајна несреќа меѓу товарно возило „ман“ со битолски регистарски ознаки, управувано од П.С. (33) од Битола и патничко возило „форд галакси“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од С.Р.(71) од Македонски Брод. На местото на несреќата починал С.Р..

Увид извршиле екипа од Полициската станица Прилеп и јавен обвинител, по чија наредба на телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО