24.9 C
Ohrid
Friday, August 19, 2022

Жешкиот Рим е и ветениот град за холивудските ѕвезди оваа година

НАЈЧИТАНО

Многу холивудски ѕвезди летово брзаат во Рим, кои се во „вечниот град“ – исто како и обичните туристи – да ги видат туристичките атракции и да се восхитуваат на убавината на градот.

Фонтана Треви, Колосеум, Пантеон, Ватикан, Пјаца Навона, Шпански скали… Има многу причини да го посетите Рим. Богатата историја ги привлекува и најголемите холивудски ѕвезди.

Во една од најважните свети градби на христијанската религија – Римскиот Пантеон – извонредниот новозеландски актер, награден со Оскар, Расел Кроу, беше забележан со девојка. Неговата девојка е 27 години помлада и не толку позната актерка Бритни Териот (31 година). Звездник многу трпеливо чекаше на ред со останатите туристи за да може да му се восхитува на моќниот Пантеон, кој опстојува практично недопрен повеќе од 2.000 години. Па, подоцна на ѕвездата и се придружија и неговите деца кои им го покажаа вечниот град, а направија и неколку селфи заедно.

Во средината на јули, згодната актерка Џесика Алба беше забележана и во Рим на семеен одмор. Таа отпатувала во Рим со сопругот Кеш Ворен, двете ќерки и еден син.

И големиот актер Мет Дејмон го донесе своето семејство на одмор во градот каде што водат сите патишта. Мет е во брак со Аргентинката Лусијана Бозан од 2005 година, со која има три ќерки, а го посвои и синот на Лусијана од претходниот брак.

Одличната јужноафриканска актерка Шарлиз Терон почетокот на летово го помина во Рим, каде го снимаше филмот Стара гарда 2. По снимањето, таа остана во „вечниот град“ на краток одмор и посети некои историски знаменитости во друштвото од нејзината мајка и двете посвоени ќерки, Огист и Џексон, го однела семејството во познатиот римски ресторан Пјерлуиџи, кој е познат како еден од најдобрите во градот.

Анџелина Џоли летово го снимаше филмот наречен Без крв во центарот на Рим под режисерската палка на Салма Хајек. Таа со себе ги донесе и своите деца, а на 10 јули беше видена со нејзината ќерка Шајло Џоли-Пит во Циркус Максимус на концерт на италијанската рок група Манескин. Шајло беше возбудена за италијанските рокери како и секоја вистинска тинејџерка. Анџелина отишла на шопинг со својата ќерка Захара, а како и повеќето смртни жени во Италија, најголемиот дел од купувањето го правеле во продавницата Зара во центарот на Рим.

Поранешниот сопруг на Анџелина Џоли, Бред Пит, кој со актерката има 6 деца (три биолошки и три посвоени), исто така отпатувал во Рим да го посети семејството со гитара. Не успеавме да најдеме семејна фотографија во Рим, но летото е уште многу време.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО